Asociația Semănătorul Tismana Anunță Finalizarea Cu Succes a Proiectului Incubatorul de Afaceri Virtual Inovativ Platform eLearning Fundraising & Business NetworkSt@rtUp

 • Vineri, 17 Noiembrie 2023
 • Afaceri
 • Publicat de
sun sun

 Asociația Semănătorul Tismana anunță finalizarea cu succes a proiectului Incubatorul de Afaceri Virtual Inovativ - Platforma eLearning Fundraising & Business NetworkSt@rtUp. Acest proiect a reprezentat un efort semnificativ pentru creșterea gradului de educație antreprenorială și dezvoltarea mediului de afaceri, oferind resurse esențiale pentru antreprenorii aspiranți din comunitățile noastre.

 

Platforma E-Learning Business NetworkSt@rtUp: Una dintre componentele esențiale ale proiectului a fost dezvoltarea platformei E-Learning Business NetworkSt@rtUp.

 • Acest site web personalizat ( https://sites.google.com/view/netstartup) a devenit un hub de resurse pentru antreprenorii din toate domeniile. Cu secțiuni precum ghiduri, module de învățare gratuite și informații despre finanțare, platforma a oferit cunoștințe și sprijin semnificativ utilizatorilor săi.

Am structurat platforma astfel:

 • HOME NetWorkSt@rtUp : Pagina principală, punctul de plecare pentru utilizatori, furnizând acces rapid la resurse
 • Formular înscriere NetSt@rtUp : Un mod simplu pentru tinerii antreprenori să se implice în proiect și să aibă acces la resursele noastre.
 • GHID web S.T.A.R.T-U.P : O secțiune esențială ce a inclus ghiduri și informații pentru începerea unei afaceri de succes.Ghidul STARTUP .  https://www.docdroid.net/t6hePGj/ghidul-complet-startup-networkst-at-rtup-2023-ast-pdf
 • eLearning StartUp GRATIS : Module de învățare gratuite pentru dezvoltarea abilităților antreprenoriale.
 • eLearning Fundraising GRATIS : Un ghid complet pentru înțelegerea și obținerea de finanțări pentru afaceri.
 • eLearning Local Development GRATIS : Un ghid pentru dezvoltarea comunității prin intermediul afacerilor.
 • PROGRAME DE FINANTARE : Informații despre programele de finanțare disponibile, inclusiv cele naționale, europene și alte surse de finanțare.
 • SURSE Finanțare StartUp : Detalii despre sursele de finanțare pentru start-up-uri, inclusiv ghiduri și informații despre finanțarea UE 2021-2027.
 • Oportunități IMM : Informații despre programe specifice pentru IMM-uri, cum ar fi "START-UP NATION" sau "IMM INVEST ROMANIA".
 • Oportunități ONG : O secțiune dedicată oportunităților de finanțare pentru organizațiile neguvernamentale.
 • NOUTATI StartUp : Actualizări și știri despre oportunitățile și finanțările noi pentru start-up-uri.
 • INFO UTILE NetSt@rtUp : Resurse utile, cum ar fi modele de planuri de afaceri, analize SWOT, link-uri pentru angajare și modele de CV.
 • BUNE PRACTICI NetSt@rtUp : Secțiunea ce a prezentat povești de succes, idei de afaceri și informații despre mentori și dezvoltarea personală.

 

 • De asemenea, am oferit acces la un blog informativ ( https://netstartup.blogspot.ro/) pentru a păstra comunitatea la curent cu noutățile din domeniul antreprenoriatului.

 

Promovare în Social Media NetworkSt@rtUp: Conștienți de importanța conectării cu publicul nostru țintă, am promovat proiectul nostru în mediul online prin intermediul rețelelor sociale.

 •  Pe pagina eLearning Business NetSt@rtUp de pe Facebook ( https://www.facebook.com/BusinessNetStartUpRo), am oferit actualizări zilnice, resurse și știri legate de antreprenoriat.
 • Am creat și un grup pe Facebook ( https://www.facebook.com/groups/netstartupro), unde membrii comunității noastre au avut o platformă pentru a se conecta, a împărtăși experiențe și a pune întrebări.
 • De asemenea, am extins prezența noastră în mediul profesional prin intermediul paginii de LinkedIn ( https://www.linkedin.com/company/netstartup).
 • Playlist-ul YouTube: Platforma E-Learning Business NetworkSt@rtUp  Playlist-ul nostru YouTube. https://www.youtube.com/playlist?list=PLA7orS30uliYrBZqgNqoDKBw0h97R3KFq

 

Impactul Proiectului: Incubatorul de Afaceri Virtual Inovativ Platforma E-Learning Fundraising & Business NetworkSt@rtUp a fost un succes notabil. Am observat un interes semnificativ din partea tinerilor antreprenori, a proprietarilor de afaceri și a celor interesați de dezvoltarea abilităților antreprenoriale. Feedback-ul pozitiv primit și nivelul înalt de angajament din comunitate au subliniat impactul pozitiv al proiectului.

 

Colaborarea și Cofinanțarea: Proiectul a fost implementat în parteneriat cu FJTG - Fundația Județeană pentru Tineret Gorj și a fost cofinanțat din bugetul Județului Gorj pentru anul 2023. Suntem recunoscători pentru sprijinul acordat și pentru oportunitatea de a aduce această resursă valoroasă comunității noastre.

 

Continuarea Angajamentului: Acesta reprezintă un pas important în direcția dezvoltării și educației antreprenoriale. Ne angajăm să continuăm să dezvoltăm și să îmbunătățim resursele noastre pentru a servi mai bine comunitatea noastră și pentru a contribui la dezvoltarea viitoare a antreprenorilor. Așteptăm cu nerăbdare continuarea colaborării și impactul pozitiv pe care îl vom avea în continuare în comunitatea noastră.

 

Pentru mai multe informații și pentru a accesa resursele noastre, vă invităm să vizitați Platforma E-Learning Business NetworkSt@rtUp. Acesta reprezintă un pas important în transformarea ideilor în afaceri de succes! #eLearningBusinessNetwork #NetworkSt@rtUp #BusinessNetworkSt@rtUp #NetworkStartUp #GhidulWebStartUp